Solfac WP 10 400g 2/20 Ciper-Pulvizoo 5L
Produkty > Dezynsekcja > Baycidal WP 25 1kg

Baycidal WP 25 1kg

Baycidal WP 25 1kg
Kliknij, aby powiększyć Kliknij, aby powiększyć

Cena 582,00 PLN

Cena netto 538,89 PLN

Dostępność
NiedostępnyNiedostępny
Formularz Poleć znajomemu
Formularz Zapytaj o towar
Opis Cechy towaru

Preparat owadobójczy w formie proszku do sporządzania zawiesiny wodnej, przeznaczony do zwalczania much w oborach, chlewniach, kurnikach, na śmietnikach, w dołach kloacznych, na wysypiskach śmieci. Może być również stosowany do zwalczania chrząszcza ściółkowego (pleśniakowca lśniącego - Alphitobius diaperinus) w pomieszczeniach inwentarskich. Baycidal hamuje rozwój larw much. Niszczy larwy w kale, nawozie, gnojowicy. Nie zabija dorosłych owadów. Skuteczność Baycidalu jest tym większa, im wcześniej na wiosnę zastosujemy preparat pierwszy raz, aby uniknąć masowego pojawienia się much. Larwy much rozwijają się w odchodach, ściółce lub gnojowicy; przed przepoczwarzeniem przemieszczają się do warstw powierzchniowych podłoża, dlatego Baycidalem wystarczy potraktować powierzchnię ściółki lub gnojowicy i nie trzeba go mieszać z całą warstwą podłoża. Do uzyskania większej skuteczności zaleca się muchy dorosłe zwalczać klasycznym preparatem owadobójczym.

Sposób stosowania:

Preparat Baycidal jest proszkiem, który przed użyciem miesza się z wodą tworząc zawiesinę. Proszek należy mieszać za pomocą załączonej miarki i zmieszać z wodą w pojemniku (np. w wiadrze). Aby zapobiec rozwijaniu się much w pomieszczeniach gospodarskich (stajniach, oborach, kurnikach itp.), ważne jest przeprowadzenie pierwszego opryskiwania, gdy tylko będą zauważone pierwsze muchy . Traktowanie ściółki Baycidalem należy wykonywać w ciągu całego sezonu wylęgu much, aż do momentu, gdy muchy nie nadlatują już do pomieszczeń z zewnątrz. Do opryskiwania (np. opryskiwaczem plecakowym) należy zmieszać odpowiednią ilość (10 lub 20 g) preparatu z ilością wody wystarczającą do potraktowania 10 m2 powierzchni nawozu (np. z 1 litrem). W przypadku używania konewki - można użyć 10 lub 20 g preparatu na 3-5 l wody, aby umożliwić równomierne rozprowadzenie preparatu.

1 kg preparatu wystarcza na 500-1000 m2 powierzchni nawozu.

W miejscach gdzie ze względu na szybki rozwój populacji owadów może pojawić się odporność powinno stosować się rotację preparatów tzn. używać środków zawierających substancje czynne należące do różnych grup chemicznych.

Substancja czynna:

Zawiera 2,5% triflumuronu - insektycydu, związku z grupy regulatorów wzrostu i rozwoju owadóoraz 3,5% alkiloarylosulfonianu sodu. Charakteryzuje się niską toksycznością dla ludzi i zwierząt stałocieplnych.

Cechy towaru

Waga

1 kg

Producent

Bayer CropScience AG

Miejsce produkcji

Niemcy

Cena (szt.)

Cena

582,00 PLN

Cena netto

538,89 PLN

Podatek VAT

8,00%

Towary producenta

Pytanie o towar

Baycidal WP 25 1kg

Baycidal WP 25 1kg

Twoje dane

Imię i nazwisko *

E-mail *

Telefon

Pytanie

Treść pytania *


Pozostało do wpisania 500 znaków

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Poleć towar

Baycidal WP 25 1kg

Baycidal WP 25 1kg

Twoje dane

Imię i nazwisko *

E-mail *

Dane znajomego

Imię i nazwisko *

E-mail *

Wiadomość

Treść wiadomości *


Pozostało do wpisania 500 znaków

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

© Comarch SA 2017. All rights reserved Powered by Comarch e-Sklep ®